Malbec: Bordeaux’yu Geçmiş

Bota Paketi Malbec, yaban mersini ve böğürtlen aromalarına sahip, mükemmel peluş, orta gövdeli bir içecektir. Böğürtlen reçelinden reçelli, leziz stiller ve ardından yaban mersini şurubu gelecektir, bu da daha yumuşak, dünyevi tanenlerinize yol açacaktır. Bordeaux’dan uzaktaki mor şarapta oldukça iyi bir bileşiktir ve yıllar, birçok Bordeaux birasının bugünkü duruma göre çok daha iyi bir bölümünü şekillendirmiştir. Ancak hayır, 1956’daki yeni donlar tam da burayı vurdu ve Malbec’in yüzey bölümünün daha saygın Merlot’a tercih edilerek büyük ölçüde azalmasına yol açabilirsiniz.

mobile melbet

  • Taze Malbec üzümü Fransa’dan esinlenmiştir ancak manevi evini And Dağları’nın hemen doğusundaki önemli bir Arjantin şehri olan Mendoza’nın sınırlarında bulmuştur.
  • Daha etkileyici bir gövdeye sahip olmanın yanı sıra, içkinin daha fazla hava almasını sağlayan tanenler üzerinde tatil için sizinle iletişime geçerek, içeceği yumuşak ve içimi daha basit hale getirmeye karar verdik.
  • 2016 yılında, Uco Vadisi’nde, belirli bir kimliğe sahip içkilerin yaratılmasına odaklanan yeni Zuccardi şaraphanesi açıldı.
  • Resveratrol desteği kırık dokuları yeniler ve diğer nörodejeneratif sorunların yanı sıra kalp problemlerini de önleyebilirsiniz.
  • Ama Malbec’in havasına gerçekten uymak istiyorsanız Gorgonzola’yı düşünün.

Bu üzüm türleri aynı zamanda cesurluğuyla da bilinir ve tutarlılık sağlayabilirsiniz. En yaygın şişelerde çevre dostu meyve, armut ve narenciye çeşitlerini tahmin edin. Fransız Malbec’i genellikle sistemde daha hafiftir, alkollüdür ve daha lezzetli örnekleme kartlarına sahiptir.

En yeni masanın ideal sunucuları ve hatta en önemli davetlileri olma önerileri. Brix’in 4 °B’ye ulaşması durumunda, taze ihtiyacı basına aktarın ve yeni pastayı ölene kadar itin. Şimdi sahip olunacak tahrik parçasıyla ilgili olarak şarap bağımsız olarak % 100 ücretsiz çalışmaya sahip olun.

Arjantin’de Malbec

Mükemmel bir malbec bulamazsanız, bunun yerine mükemmel bir merlot alın. Dereceli 92 – Bu, sert, kremsi tanenlere sahip, güçlü, ortalanmış bir malbec olabilir ve erik, çikolata aromaları alabilir ve çeşitleneceksiniz…. Parlak karmin moru, kim erik ve siz ahududu reçeli kokusuyla vanilya ile zarif bir şekilde sosyalleşeceksiniz. Fransız meşe fıçıların içindeki 6 aylık kartlar. Dengeli, tatlı tanenler sergiliyor ve kendinizi kadifemsi bir his bulacaksınız. Alternatif olarak, Cahors yapımcıları, doğrudan likör içeren daha düzenlenmiş şarapları desteklemek için şarabınızdaki tam meyve teriminden çekiniyor. Cahor Adaları’nda tedarikçiler, yüksek teraslar için yetiştirilen Fransız Malbec asmalarının üstün olduğuna inanıyor.

Yeni damak tadı gerçekten lüks ve meyvelerden, haşlanmış taze meyvelerden, tebeşirden, frenk üzümünden ve deriden oluşan stiller sergileyerek düzenleyebilirsiniz. Taze, basit his, kremsi ve kronik tanenlerinize zahmetsizce karışır. Tapiz, Malbec, Cabernet Sauvignon ve Merlot gibi kırmızımsı şaraplarının yanı sıra Sauvignon Blanc ve Chardonnay gibi beyaz şaraplarıyla Arjantin’in taze özelliklerini sergiliyor. And dağlarının eteklerindeki üzüm bağlarından uzakta olması ve olağanüstü bir şaraplama yapabilmeniz, Arjantin’den yeni bir ruh getirecek yüksek kalitede bir içecek elde etmenizi sağlar. 2. olarak, rafine krema kıvamına sahip mükemmel okaliptüs benzeri karışımlar, biraz sigara içmek ise yeni numune alma gezisini sonlandırıyor. En yeni şarap imalathanesi 1901’de Leoncio Arizu tarafından kuruldu, ancak denemeler yıllar sonra Boscal’ın sevdiklerinden alındı.

Kupa Çeşitleri

Malbec’i yiyecekle eşleştirmenin anahtarı, biberden gelen tatma notlarını hatırlamaktır. İyi bir kuskus ile közlenmiş kırmızı biber dolması harika bir akşam yemeği kombini olacaktır. Bol miktarda hindistancevizi yağı ile eğlenin, böylece taze tanenli doğayı şaraptan uzak tutabilirsiniz.

Az miktarda Cabernet Franc, Merlot ve You Will Syrah ile birleşen sıcak Malbec’te mürdüm eriği ve böğürtlen çeşitleri, topraksı kartlar ve sert tanenler bulunur. Nar ve böğürtlen aromalarını burun deliklerinde hissedeceğiniz ahududu, baharatları ise boğazınızda hissedeceğiniz, doğal kırmızı şarabın dolgun gövdeli ve son teknoloji ürünü olduğu anlaşılmaktadır. Erik ve böğürtlen aromalarının hakim olduğu bu şarabı orta büyüklükte ve hafif tanenlerle tamamlıyor. En iyi Malbec şaraplarınıza ilişkin talimatların çoğu Arjantin şaraplarıyla çalışır.

Yeni tohum ürünlerini ezmek yerine aslında tohumlar ve kabuklarını https://banglaislam.net/tr/ içeren katılar sıkıştırılır. Bu yapıldığında, sıvının yeni yuvarlaklığı değiştirmek için çam fıçılarının içinde biraz kullanıldığı ve karmaşıklığa yol açabileceği en yeni arıtma aşaması başlar. Daha sonra en iyi üzümler seçilmeye çalışılır ve özel tüpler sayesinde fermantasyonun gerçekleştiği fıçılara taşınabilir. Bu tip çöp kutuları genellikle paslanmaz çelik, gerçek veya meşe gibi malzemelerden üretilir. Çoğunlukla iyi bir birleştirme parçaları olarak bilinen %100 saf şaraplar bugünlerde satışa sunuluyor.

Cahors’un daha saygın tedarikçilerinden bazıları, asmaların beslenme ve diğer ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için “toprak çukurları” kazıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, Cahors’a göre Malbec şarabı, çoğaldıkları yeni bölgeye, birleşen insanlarına ve aynı zamanda büyümede bulunan çam türüne ve sayısına bağlı olarak yeni bir lezzet üne kavuştu. 2014 yılı çıkışımda Cahors Malbec’e bağımlı çok sayıda şarabın tadına baktım. AOC yasasına göre, bir içecek kabının en az %70 oranında Malbec içermesi gerekir; Merlot ve You Can Tannat diğerlerini farklı boyutlarda tamamlar. İlişki sitesi ziyaretçileri en yeni mürekkep rengi siyah rengi beğendi ve siz de Fransız Malbec’in lezzetli tercihlerini yapabilirsiniz. Kendine güvenen ağızdan ağza sözler kısa süre sonra Fransız Malbec’in moda olduğunu fark etti.

Malbec İçeceği Nedir?

Taze kırmızı şarabı sürahiye koymak daha iyidir ve yarım saat kadar dinlenmeye bırakabilirsiniz. Bu eylem genellikle tüketim zevkini engelleyebilecek çökeltilerden kurtulur. Aynı zamanda içeceğin havalandırılmasına da yardımcı olur, bu da tüm aromaların ve tarzların hayata geçmesini sağlar. Bilinen bir inanış, koyu şarabın her zaman oda sıcaklığında servis edilmesidir.

2023’ü bulmak daha iyi Malbec

Şeker yaratma dünyasından arta kalan yeni pekmez, potansiyel olarak lezzetli bir alkollü içecek olarak damıtılabilir ve glikoz kullananlarınıza daha fazla gelir sunacaksınız. Çok geçmeden, denizciler arasında tanınmış bir hale geldiler ve transatlantik satıcılar haline geldiler ve aynı zamanda hızla Karayipler’i ve bugün oldukça popülerliğini koruyan Latin ABD’yi de hızla teslim edecekler. Romu tanımlayabilmeniz zordur çünkü bireysel bir ruh, dünya çapında bulunan tüm alkollü içkiler nedeniyle, rom pekâlâ bir yerden diğerine en çok değişen ruh olabilir. Farklı Bourbonların çeşitli tatları, öncelikle püreye eklenen en yeni tahılların ek seviyelerinde ortaya çıkar.

Cahors’un en tanınmış üreticileri, Clos La Coutale’nin en yeni kırmızı renklisi aslında yaklaşık %20 Merlot ve siz de %80 Malbec karışımıdır. Fiyat söz konusu olduğunda Malbec tüm ürün yelpazesinde mevcuttur. Zencefilin baharatlı bir dokunuşu ve kurumuş bitkileri yeterli zamanınıza iteceksiniz. Şarapçılık anlayışından yüzyılı aşkın bir süre uzakta olan Alamos, Arjantinli şarap yapımcılığının eskimeyen sevdikleri yeni Catenas’ın üretimidir.

Orta asit ve makul miktarda tanen ile gerçekten yemek yiyebilirler. Yüksek kaliteli Arjantin malbekleri, kiraz gibi kırmızımsı meyve türleri sunan yüksek kaliteli bir içecekle ve ahududu ve çiçek notaları ile kendi terörlerini kolayca yansıtıyor. Malbec şaraplarının özellikleri lüks, koyu taze meyvelerden uzak, derin stilleri, kadife kıvamı ve baharatlanabilme özelliğidir. Malbec’te belli miktarda tanen var – iyi bir pinot noir’ın üzerinde, ancak harika bir cabernet sauvignon’un altında. Malbec’te yer alan taze tanen hesapları, aynı zamanda taze kırmızıya yakın olanlar ve bu nedenle ağızda ölü tanenlerin sağladığı ölü hissi hafifletmeye çalışanlar için harika bir içecek olmasını sağlar.

Eu Phylloxera krizinden önce, Malbec’i 1853’te Arjantin’e getiren mükemmel bir Fransız olan Michel Aimé Pouget’ti. O zamanlar kimliği belirlenmese de, Phylloxera iddiaya göre Arjantin’e getirilen Malbec asmalarını etkilemeyi başaramadı. kumlu ve çakıllı zeminler organizmayı desteklemeyeceğinden. Özellikle Arjantin’in ayrılması ve üzüm bağlarının yükseltilmesine ve hassasiyetin olmamasına kayıt olmanızı tavsiye ederiz. Aldi Buenas Vides White Malbec – Yepyeni Aldi Buenas Vides White Malbec, nispeten daha ucuz olan mükemmel bir içecektir. İçimi kolay olan bu şarap, hafif bir tarza sahiptir ve gerçekten akşam yemeği yemeye gidebilirsiniz.

Malbec Şarabı Satın Alma ve İçme Rehberi

Ana Vadideki kişi, Şili Malbec, muadillerinden daha tanenli olabilir ve çoğunlukla Bordeaux düzen karışımlarında kullanılacaksınız. 2016 yılında harcama bütçesi listesinde yer alan Los Angeles Moneda, Birleşik Krallık süpermarket dizileri arasında Malbec’i bir kenara bırakın Asda, Decanter Dünya Şarapları ödüllerinde iyi bir kör örneklemede yeni Değerli metal En İyi Bildiğiniz ödülünü aldı. Kaliforniya’daki on altı şarap imalathanesi ve Mendoza’daki yirmi yarım düzine şarap imalathanesi, tekdüzeliğine ve yerel temsil edilebilirliğine göre seçilmiştir. Analiz, Mendoza’da ve California’da üretilen Malbec şarapları arasında tat türü ve bileşimsel farklılıklar bulacağınızı ortaya koydu. Bu ülkelerin birçoğu Malbec üzümlerinin yetiştirilmesi için mükemmel bir fırsattır ve üzüm bağları bol güneş alan yüksek rakımlara ulaşır.

Yeni Malbec üzümü Fransa’dan esinlenmiştir, ancak kendi And Dağları’nın doğusundaki büyük bir Arjantin kasabası olan Mendoza sınırlarındaki manevi evini keşfedin. Bunu takiben güneye geçerler, böylece Uco Bölgesi adı verilen, başlangıçta yüzeyde oynamaya başladığı, asma genişleyen bir geri çekilme yapabilirsiniz. Şili’den, Uruguay’dan, Kaliforniya’dan, Avustralya kıtasından gelişmiş Malbec’ler var ve siz de Taze Zelanda’dan geleceksiniz. İkincisine, Yeni Zelanda’da yaşayan bir Amerikalı tarafından üretilen Malbec of Desibel’i keşfedin. El Enemigi, insanları kendisi yapan iç kavgalara büyük bir saygı duruşunda bulunuyor. Bu şarap üreticileri bu özelliği içeceklerinde sergilemeye çalışıyorlar.

Bununla birlikte, şarap sahibi olmak için Malbec kırmızı üzümlerini yetiştirebileceğiniz birçok farklı ülke var ve Fransa ikinci en önemli üreticidir. Başkası ABD’yi, Güney Afrika’yı, Avustralya’yı ve siz de Yeni Zelanda’yı içereceksiniz. Şarabınızı ambalajından sürahiye veya cam kabınıza dikkatli bir şekilde dökmeyi deneyin. Çoğu şarap uzmanı, yaratıcı doğruluk gerektirdiğinden bunu bir şekilde düşünür. Yatağın taban çökeltilerini karıştırmak yerine şarabınızı dökmeniz gerekir.

Boğazdan itibaren koyu meyvelerden uzak stiller, kiraz, ahududu, biber, okaliptüs ve vanilya baharatından oluşan seçeneklerle harmanlanıyor. En yeni tanenler mütevazı ama zahmetsizdir, çünkü meşe rengi ve çok fazla zaman harcarsınız. Abanoz meyvelerinden, kirazlardan, çikolatadan ve baharatlardan uzak aromalar, içeceğin burun deliklerini ele geçiriyor. En sevdiğim Malbec’lerden biri, La Posta Pizzella’dan uzakta olan, süper hoş kokulu. Özellikle böğürtlen, kuru erik, kiraz, çikolata gibi yepyeni kokulardan uzaklaşıp mocha ile taze bir burun oluşturabilirsiniz.

İlk fermantasyonun ardından malolaktik fermantasyon adı verilen bir süreç meydana gelir. Oenoccocus oeni adlı bir mikrop, şaraplarda bulunan yeni malik asidi emer ve onu daha yumuşak olan yeni laktik asidik maddeye dönüştürebilirsiniz. Asidik dönüşüm, burgandy veya merlot şarabının alıştığınız kadifemsi ağız hissini almasıyla sonuçlanır. İkincisi, şarap üreticileri, taze fermantasyon sürecini başlatmak için üzümlere maya eklerler ve bu, size 21 ay yardımcı olmak için ortalama beş yıl sürer.

Görünüşe göre Pouget’nin fantezisi biliniyor çünkü bugün yeni Arjantin şarap dünyası 5. önde gelen uluslararası şarap üreticisi. Nicolés, modern Avrupa şarap yapımını ve bağcılık tekniklerini Arjantin’e taşıyan ilklerden biridir. Diğer editörler Catena’yı Arjantinli Robert Mondavi ile karşılaştırdılar ve dünya sahnesine katılabilmek için en yüksek kaliteye odaklandılar. Bordeaux bölgenizin Fransa’dan gelen harika şarabını düşündüğümüzde, Lafite, Latour, Mouton-Rothschild, Haut-Brion veya Cheval Blanc gibi kendi Huge Cru şatolarınızın yepyeni isimleri gelişti. Malbec, olmasa da biraz iyi olmaya devam ediyor ve şarap içenlerin yeni zihinlerinde ve düşüncelerinde bir alan yarattı. Malbec üzümleri meyvemsi bir tat verir ve tatlı şarap da yapabilirsiniz, ancak o kadar da baskın değildir.

Malbec’in yanında ne var?

Bir bardak Malbec içtiğinizde her zaman kadifemsi bir esinti alırsınız. Malbec’i yemekle birleştirirken seçeneklere sahip olmak kötü. Böylece cansız kırmızı şarap yeterli asitlik özelliğine sahip olup daha yüksek tanen alabilir ve alkollü içecek üyeliği yaparak katı tatlara uyum sağlayabilecek tasarımlar yapabilirsiniz. Malbec, çok uzun bir olgunlaşma süresine sahip koyu bir şarap türü değildir, ancak av hayvanı eti ve farklı mantar türleri gibi güçlü, eski moda akşam yemeği lezzetleriyle eşleştirilebilecek kadar besleyicidir. Aslında Malbec yeme kombinasyonu aslında oldukça basit çünkü damağınıza çok fazla özgün tatlar katıyor ve yeni karışımda bir yerlerde kendine yer buluyor.

Tarçın ve vanilya kabuğundan buketinize bir işaret, ancak bunlar bir süre sessiz kalıyor. Derin yakut kırmızımsı renkte, kırmızımsı vurgulara sahip olan Malbec, olgun koyu, kırmızı taze meyve aromalarıyla başlar ve biberden bir işaret alabilirsiniz. En yeni damağın gücü aslında belirgindir ve tatlı, pürüzsüz tanenlerle tamamlanacaksınız. Şarabınızda mükemmel bir böğürtlen, yaban mersini, ahududu kokusu var ve kiraz ve biberden, kurutulmuş bitki yaşamından ve menekşelerden incelikler alabilirsiniz. Malbec üzümlerinin serin ortamlarda yayılması zordur, günlük çeşitliliğin yüksek olduğu sıcak bölgeleri tercih ederler.

Malbec, genişleme sezonunun yarısında olgunlaşır ve toplama mekanına bağlı olarak farklılık gösterir. Ölü kırmızı renkli içecek günlük bir ikramlık şarap olmadığında, Malbec en iyi yemek üzerinde çalışabilir. Tatlı olan her şeyden kaçının çünkü şarabınızın tadını acı ve kötü hale getirebilir. Harika cevizli manchego, berrak mozzarella peyniri veya stilton da dahil olmak üzere peynirleri tercih edin.